Skip to content
Juleforestilling 2022

Invitatition til Juleforestillingn 2022

Kære medlem
Julen er ”lige” om hjørnet, og Frederiksborg Svendeforening vil gerne medvirke til, at vores medlemmer og ikke mindst alle de kære børn kommer i den helt rigtige julestemning. Frederiksborg Svendeforening har derfor fornøjelsen af at invitere vores medlemmer samt børn / børnebørn / oldebørn mv. til at se:

Mastodonternes juleforestilling
Nisserne i Julerød ser rødt
i Royal Stage
lørdag d.3. december 2022 kl. 11.00.

Før forestillingen serverer søde nisser risengrød og nisseøl eller saft på Nisseloftet (i FrederiksborgCentrets festsal). Skulle der være medlemmer, som ikke er så pjattet med grød, serveres der julemedister med rugbrød. Dørene til spisningen åbnes ca. 5-10 minutter før kl. 11.00. Forestillingen starter kl. 12.00.
Prisen for at deltage er 95,- kr. for såvel voksne og børn. Frederiksborg Svendeforening har på forhånd alene haft mulighed for at forhåndsreservere 75 billetter, hvorfor tilmelding sker efter først til mølle-princippet.

Tilmelding kan ske ved at indbetale deltagerbeløbet på
Frederiksborg Svendeforenings konto:
Reg. nr. 1551 konto nr. 6474020 (husk medlemsnummer) senest den 7.11.2022 eller på kontoret mandag d. 7. 11. 2022 i tidsrummet 18.30-19.00.

(hvis du ønsker at betale på kontoret den 7. november 2022, kan du under hensyn til først til mølle bestille det ønskede antal billetter via mail til mail@svendeforeningen.dk eller på telefon 2395 2235. Medlemsnummer skal oplyses ved bestilling).
Der er unummeret billetter, som udleveres ved ankomsten til FrederiksborgCentret.

Med venlig hilsen
Frederiksborg Svendeforening

Back To Top